Aktualności
 

Wyjazd Do Kina

18 paźziernika, klasy IV-VI wybrały się do kina Helios na film “Był sobie pies 2”. Jest to opowieść o poświęceniu, ale i prawdziwej przyjaźni między zwierzęciem a człowiekiem. Film poruszał wiele ważnych spraw i może być dobrym punktem do głębszych rozważań nad przyjaźnią, rolą rodziny w życiu młodego człowieka, czy śmiercią bliskich. Po projekcji uczniowie mieli czas wolny na zakupy w galerii. Był to dla nich sprawdzian samodzielności i  organizacji czasu własnego, którą zdali na piątkę.

(Zdjęcia)

Wycieczka na wieżę widokową na górze Cergowa

16 października uczniowie klas VI, VII oraz VIII wraz z opiekunami udali sie żółtym szlakiem na zalesiony szczyt Beskidu Dukielskiego w Beskidzie Niskim, na górę Cergową (716 m n.p.m), na której również znajduje się wieża widokowa. Stąd można było podziwiać przepiękne widoki. Idąc na szczyt, zatrzymaliśmy się przy źródełku zwanym "Złotą Studzienką", by odpocząć przed dalszą wędrówką. Pogoda dopisała, świeciło słońce i  mogliśmy podziwiać złotą polską jesień. Wycieczka była bardzo udana. Mimo wysiłku wszyscy wrócili zadowoleni i dumni z tego, że udało się im zdobyć szczyt.

(Zdjęcia)

Dzień Edukacji Narodowej

14 października – Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie złożyli nauczycielom podziękowania za pracę, okazane serce i wskazywanie właściwej drogi. Był to dzień szczególny dla pierwszoklasistów, którzy zostali pasowani na uczniów. Wykazali się wiedzą na temat zasad zachowania w szkole i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Po złożeniu uroczystego ślubowania zostali pasowani przez Panią Dyrektor i przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu. Gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.

(Zdjęcia)

Tenis Stołowy

Potrójne zwycięstwo uczniów naszej szkoły w gminnych zawodach tenisa stołowego. W dniu dzisiejszym odbyły się gminne Drużynowe Zawody tenisa stołowego we Wrocance w kategorii chłopców młodszych, starszych i kategorii dziewcząt starszych. Zawody były przepustką do etapu powiatowego. Wszystkie drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły I miejsca i awansowały do zawodów powiatowych.

(Zdjęcia)

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września od 2001 roku obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs z j.angielskiego. Uczestnicy rozwiązywali łamigłówki spradzające ich wiedzę z zakresu sześciu czasów angielskich. Najwyższe wyniki osiągnęli:

I miejsce Zuzanna Kmonk kl.VIII
II miejsce Jakub Pelczar kl. VI
III miejsce Jakub Omachel kl. VII

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(Zdjęcia)

Turniej Piłki Nożnej

Kolejny turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora GOKu w M. Piastowym zakończył się podwójnym sukcesem drużyn naszej szkoły. W kategorii klas IV- VI chłopcy nie przegrali żadnego meczu i w finale pokonali po rzutach karnych drużynę z Targowisk. Duża zasługa w tym naszego bramkarza, który obronił 2 rzuty karne i w całym turnieju nie wyjmował piłki z bramki. Jego postawa została doceniona w poprzez uznanie to najlepszym bramkarzem turnieju. Z kolei chłopcy w kategorii klas VII i VIII zajęli 3 miejsce poknując również w karnych drużynę z Głowienki. I tutaj należą sìe wielkie gratulacje bramkarzowi, który w karnych nie dał szans żadnemu z przeciwników i obronił wszystkie strzały.

(Zdjęcia)

Lekcja Historii

Dzieci z klas I - III brały udział w spotkaniu połączonym z realizacją teatrzyku, w którym aktorami były dzieci. Natomiast uczniowie klas IV -VIII uczestniczyli w lekcji historycznej, poznali ciekawostki historyczne o znanych Polakach, także mogli zobaczyć broń używaną w wojsku i mundury wojskowe. Spotkania były bardzo ciekawe. Dziękujemy Pani Beacie Krawiec za prowadzenie i Księgarni Nova za zorganizowanie spotkań.

(Zdjęcia)

Sprzątanie Świata

19.09 uczniowie kl. VIII wraz ze swoją wychowawczynią w przeddzień międzynarodowej akcji "Sprzątanie świata" opuścili szkolne mury by oczyścić okolice z niepotrzebnych śmieci. Aby adrenaliny było więcej powstała konkurencja: dziewczyny kontra chłopaki. Czarne wory wypełniane były błyskawicznie odpadami różnego rodzaju: butelkami, opakowaniami po produktach żywnościowych, a nawet starymi ubraniami. Mimo, że szukanie śmieci to "śmierdząca sprawa" w gruncie rzeczy czuliśmy, że wykonaliśmy dobrą robotę na rzecz naszego środowiska. Takie śmieci rozkładają się przez dziesiątki, a nawet setki lat. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny zebrali podobną ilość śmieci. Wygrały obie drużyny!

(Zdjęcia)

Narodowe Czytanie

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Uczniowie z klasy VI, VII i VIII zgromadzeni w bibliotece szkolnej wysłuchali noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka", która została odczytana przez nauczycieli.

(Zdjęcia)

Lekcja przyrody w terenie

Uczniowie klasy czwartej podczas lekcji przyrody w terenie mieli możliwość w praktyce użycia przyborów przyrodniczych służących do obserwacji przyrody. Dzięki sąsiedztwu jakim jest dla naszej szkoły las, uczniowie mieli okazję na żywo obserwować obiekty przyrodnicze z bliska oraz dokonywać ich pomiarów przy użyciu m.in. lornetki, lupy oraz taśmy mierniczej. Aby uwiecznić znalezione okazy wykorzystaliśmy aparat fotograficzny. Nie tylko znajomość działania kompasu przydała się do wyznaczenia kierunku północy, ale również uzyskane informacje na zajęciach dotyczące m.in. umiejscowienia mchu na pniu drzew. (Zdjęcia)

Tekst i fot.: M. Jurczak

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy Mszą Św. o godz. 800 w  Kościele Parafialnym w  Pustynach, następnie przeszliśmy do szkoły gdzie nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego oraz spotkanie uczniów z  wychowawcami.