Aktualności

PLAN NAUCZANIA HYBRYDOWEGO W KLASACH  IV – VIII
 

DATA

Zajęcia w szkole

Zajęcia zdalne

17.05.

(poniedziałek)

VIII, IV

V, VI, VII

18.05.

(wtorek)

VII, V

IV, VI, VIII

19.05.

(środa)

VIII, VI

IV, V, VII

20.05.

(czwartek)

VII, IV

V, VI, VIII

21.05.

(piątek)

VIII, V

IV, VI, VII

24.05.

(poniedziałek)

VII, VI

IV, V, VIII

 

25.05.-27.05

 

dni wolne od zajęć edukacyjnych – egzamin ósmoklasisty

28.05.

(piątek)

VIII, IV

V, VI, VII

HARMONOGRAM POWROTU UCZNIÓW DO NAUKI STACJONARNEJ:
 

-od 4 maja br. uczniowie klas I – III uczą się stacjonarnie,

- od 17 maja br. uczniowie klas IV – VIII przechodzą na naukę w tzw. trybie hybrydowym,

- od 31 maja br. wszyscy uczniowie uczą się stacjonarnie.

 

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY
na rok szkolny 2021/2022

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
 

Klasa III zrealizowała II Moduł – Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z  klasą lekturki spod chmurki”. Uczniowie przeczytali lekturę Czesława Centkiewicza pt. „Anaruk, chłopiec z Geenlandii”. Wykonane zostały zimowe motywy dekoracyjne w klasie. Starannie uzupełnione zostały strony w lekturniku związane z przeczytaną lekturą. Wspólnie wykonali makietę pt. „Wioska Eskimosów”, która zdobiła klasę. Jednym z zadań było również zorganizowanie pokazu mody „Zimowe EKO kreacje”. Ponadto dzieci wykonały swoje bałwanki z butelek i niepotrzebnych rękawiczek. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania pt.” Mała chmurka w krainie śniegu”

Dzień Piegów

Piegi są małe, piegi są duże.

Piegi odnajdziesz w całej naturze.

Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają.

Najładniej jednak na buziach wyglądają!

1 marca przypada Dzień Piegów. W związku z tym dzieci z oddziału 5-6 latków postanowiły świętować ten dzień! Wszyscy stali się piegowaci, a następnie każdy policzył ile znajduje się piegów na jego buźce. Dzieci poznały bohaterów z książek, które mają piegi. Było wesoło i radośnie.

Przedszkolaki pomagają i pamiętają o tym, że dobro wraca. Zbieramy zakrętki dla dwóch dzielnych chłopców: Kubusia Jaracza i Kacperka Jurczaka.

Dzień Dinozaura w oddziale "0"
 

Po co dinozaurom ogony i płyty skórne? Dlaczego niektóre roślino - a inne mięsożerne? Który z dinozaurów jest największy? Z jakiego powodu dinozaury wyginęły? Na te i wiele, wiele innych pytań, odpowiedzi znają już dzieci z oddziału ,,0 ".

26.02 2021r. obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, to okazja, aby przypomnieć sobie o  pradawnych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. Serce dzieci podbił jednak Dinuś, który odwiedził nas podczas zajęć. Dzieci bez problemu rozpoznały go po ostrych zębach i długim ogonie. Wykonały również samodzielnie dinozaury ozdabiając je różnymi materiałami. Dzień był pełen wrażeń i  emocji.

Dzień Dinozaura w grupie 3, 4 latków
 

26 lutego najmłodsza grupa świętowała Dzień Dinozaura. Wspólnie oglądaliśmy prezentacje multimedialną na temat dinozaurów, sylabowaliśmy nazwy dinozaurów, za pomocą pędzelka odkrywaliśmy szczątki, stworzyliśmy ciekawe prace plastyczne z talerzyków papierowych, a także układaliśmy puzzle. Nauczyliśmy się piosenki "Dino dino dinozaury", a na koniec zajęć czytaliśmy bajkę oraz wręczone zostały medale. Nie mogło zabraknąć także dinozaurowej fotobudki.

"Ukryte dziedzictwo"
 

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszej szkoły, podczas lekcji historii wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii "Ukryte dziedzictwo". Co kryje polska ziemia?" pod honorowym patronatem MEN. Celem zajęć było kształtowanie wśród młodych świadomości obywatelskiej oraz właściwej postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego.

 

"Dlaczego należy oszczędzać wodę?"
 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica kl. VII Lucynka Pawłowska zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Dlaczego należy oszczędzać wodę?", natomiast praca Nadii Czekańskiej z kl. IV została wyróżniona. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Rogach, a honorowy patronat objęła Wójt Gminy - pani Dorota Chilik. W rywalizacji wzięło udział aż 133 uczniów, w tym 13 ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu. W galerii zdjęć prezentujemy fotografie z uroczystości wręczenia nagród oraz prac wszystkich uczestników konkursu z naszej szkoły, którą godnie reprezentowali:

Amelia Gondela - kl. III

Milena Jasłowska - kl. III

Filip Klamut - kl. III

Jakub Klamut - kl. III

Mikołaj Zygarowicz - kl. III

Nadia Czekańska - kl. IV

Paulina Florek - kl. IV

Wiktoria Omachel - kl. V

Patrycja Węgrzyn - kl. VI

Wiktoria Jurczak - kl. VII

Julia Krzyżanowska - kl. VII

Lucyna Pawłowska - kl. VII

Dorota Stapińska - kl. VII

Wszystkim wyżej wymienionym uczniom dziękujemy za zaangażowanie . Lucynce i Nadii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dodatkowo zachęcamy do refleksji nad rozważnym korzystaniem z zasobów wodnych.

 

Konkurs na rzeźbę śnieżną

18 lutego przedstawiciele klas I-III wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród za zajęcie III miejsca w konkursie na rzeźbę śnieżną, które odbyło się w Urzędzie Gminy Miejsce Piastowe. Nagrody wręczała Wójt Gminy Dorota Chilik. Nagrodzeni otrzymali dyplomy pamiątkowe, nagrody książkowe oraz gry edukacyjne. Bardzo dziękujemy.

"Dzień Kota" w oddziale „0”

W tym dniu wszystkie zerówczaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Dzieci wysłuchały bajki "Łapa na zgodę", obejrzały ilustracje przedstawiające koty z różnych bajek, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były zabawy przy muzyce i zdjęcia naszych "Klasowych Kociaków".

Dzień Kota w punkcie przedszkolnym

Dzieci poznały rasy kotów oraz kocich bohaterów z najpopularniejszych bajek. Układaliśmy puzzle, ćwiczyliśmy kocią gimnastykę oraz wykonaliśmy piękne maski. Na koniec zajęć dzieci dostały medale oraz pozowały do zdjęć w kociej fotobudce.  Jak wiemy dzieci uwielbiają zwierzątka, więc udział w zajęciach przyniósł im wiele radości.

Czytam z klasą lekturki spod chmurki

W styczniu klasa III przystąpiła do realizacji II Modułu – Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Uczniowie zgodnie wybrali lekturę Cz. Centkiewicza pt. „Anaruk, chłopiec z Geenlandii”, którą samodzielnie przeczytali. Następnie wybrali zadania do zrealizowania w ramach projektu. Jednym z zadań było zorganizowanie pokazu mody „Zimowe EKO kreacje”. Dzieci z ochotą podeszły do tego zadania i wspólnie z rodzicami przygotowały piękne stroje. Wszystkie kreacje zostały wykonane z materiałów, które były już bezużyteczne. Dano im nową szansę i stworzono z  nich oryginalne, piękne stroje. Uczniowie w EKO kreacjach zaprezentowali się swoim młodszym kolegom i koleżankom w ramach Pokazu Mody Ekologicznej. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci i nauczycieli. Była dobra zabawa. Na „wybiegu” modelki i  modele z gracją prezentowali swoje stroje. I tak jak na prawdziwych pokazach, każda kreacja była piękna, niepowtarzalna i zasługiwała na wyróżnienie.

Gratuluję dzieciom pomysłów - wychowawczyni

Walentynki w punkcie przedszkolnym

Dzieci poznały historię obchodzenia walentynek, dowiedziały się dlaczego właśnie 14 lutego obchodzone jest to święto. Dzieci nauczyły się walentynkowej piosenki, wykonały piękne prace plastyczne, a na koniec była sesja w walentynkowej fotobudce. Uśmiech towarzyszył nam przez cały dzień.

Walentynki

"Dzisiaj mamy Walentynki, miejcie więc wesołe minki. Uśmiech niech nie znika z twarzy i  niech każdy sobie marzy, byśmy się kochali wkoło. Wtedy będzie nam wesoło. "

W niedzielę 14 lutego obchodziliśmy "Walentynki". My w oddziale "0" świętujemy je dzisiaj. Dzieci zapoznały się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość przebywania ze sobą. Dzieci bawiły się przy muzyce, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, kolorowały Walentynkowe obrazki, nie zabrakło również słodkiego upominku i zdjęć pamiątkowych. Wszystkie dzieci w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach.

Tłusty Czwartek

W kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. 11.02.2021 dzieci z oddziału"0" wykonały pączki z papieru, które ozdobiły farbami. Posłuchały ciekawych informacji na temat tradycji związanych z Tłustym Czwartkiem oraz dowiedziały się z jakich produktów powstają pyszne pączki. Na koniec była słodka uczta.

Dzień Pizzy w grupie 3,4 latków

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób robi się pizzę, jakich składników potrzebujemy, aby powstało ciasto. Rozmawialiśmy na temat tego skąd pochodzi pizza i jaką nazwę ma najsłynniejsza pizza na świecie. Dzieci na zakończenie zajęć stworzyły piękne prace plastyczne - ulubione pizze.

Tydzień Bajek Polskich

Dzieci z grupy 3,4 latków wzięły udział w projekcie pt. "Tydzień Bajek Polskich". Zadaniem dzieci było poznanie bohaterów z następujących bajek: Reksio, Baltazar Gąbka, Bolek i Lolek oraz Miś Kudłatek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek, wykonywały ćwiczenia po każdym etapie projektu. Były to prace plastyczne, ćwiczenia ruchowe, nauka piosenek. Dzieci poznały także emocje oraz elementy pogody. Na zakończenie projektu cała grupa przedszkolna dostała dyplom oraz zachętę do udziału w kolejnych edycjach.

Dzień Pizzy

9 lutego  w oddziale "0" obchodziliśmy Międzynarodowy "Dzień Pizzy". Dzieci dowiedziały się jak powstaje pizza, jakie składniki są potrzebne, by była bardziej smaczna oraz wykonały własną pizzę. Na koniec otrzymały dyplomy i plakietki za udział w zajęciach.

Dzień Zebry

31.01.2021 obchodzony jest "Dzień Zebry", my w zerówce obchodziliśmy go dzisiaj. Na początku dzieci wysłuchały bajki pt: "Zebry dwie", wykonały kartę pracy oraz pokolorowały zebrę. Zatańczyły taniec "Idziemy do zoo". Na koniec otrzymały pamiątkowe plakietki i zrobiły zdjęcie z zebrą, która zawitała do naszej grupy było wesoło i radośnie.

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów z klasy I do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz książkę „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Dnia Babci i Dziadka

Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka w Zerówce i w Punkcie Przedszkolnym. Dzieci wyrecytowały wspólnie wierszyk, zaśpiewały piosenkę o Babci i Dziadku, zatańczyły piękny taniec oraz odśpiewały 100 lat, życząc WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE SWOIM DZIADKOM.

 „Podaruj wiersz

Jeszcze przed świętami nasza szkoła, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w  Targowiskach, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą „Podaruj wiersz”, której inicjatorem jest Fundacja im. Zbigniewa Herberta. Udział w akcji polegał na przepisaniu wybranego wiersza na przygotowanej przez organizatorów karcie papeterii i  podarowaniu go konkretnej osobie. W naszej szkole wiersze pięknie przepisały uczennice z  klasy VIII natomiast obdarowani zostali nauczyciele, dyrekcja oraz pozostali pracownicy szkoły. Ta jakże piękna akcja przypomina, że „poezja jest darem”, i zachęca do spojrzenia na wiersz jak na dar, który można komuś ofiarować. Na stronie organizatorów możemy odnaleźć jakże piękne słowa pomysłodawcy tej akcji: „Poezja jest darem. Otrzymujemy ten dar, ale możemy też nim się dzielić. Warto to robić. Przepisanie i podarowanie wiersza może być gestem przyjaźni lub wdzięczności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję. Jest to również intymny akt podarowania innym swojego czasu, swojej wrażliwości i obecności, której formą jest odręczne przepisanie wiersza, ofiarowanie go. Niech to będzie prosty, ludzki gest – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni.”

Wigilia w oddziałach przedszkolnych

Dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas wspólnej Wigilii przełamały się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Zostały rozdane upominki i dyplomy dla dzieci biorących udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w grupie 3,4-latków.

Szkolne Koło Wolontariatu

W ramach akcji „Razem na święta” przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz ze swoim opiekunem dostarczyli do krośnieńskiego hospicjum kartki świąteczne, ozdoby, pierniczki, stroiki przygotowane dla podopiecznych.

Wizyta Św. Mikołaja w zerówce

14 grudnia dzieci z oddziału "0" wykonały piękne domki - karmniki dla ptaszków, które zostały z nami na okres zimowy dzieci dowiedziały się, że dokarmianie naszych małych przyjaciół- ptaszków jest ważne, ponieważ niesprzyjające warunki np. marznący deszcz lub mżawka nie pozwalają im wystarczająco zaspokoić głodu. Od dzisiaj dzieci będą pamiętać o niesieniu pomocy dla małych stworzonek. Robienie karmników sprawiło dzieciom wiele radości.

Wizyta Św. Mikołaja w zerówce

WSZYSTKIE DZIECI MIKOŁAJA KOCHAJĄ, WSZYSTKIE DZIECI NA NIEGO CZEKAJĄ!  A  jednak Mikołaj nas nie zawiódł i odwiedził oddział ,,0"! Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony do zabawy, tańca i  śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia, ozdabianie pysznych, świątecznych pierniczków oraz wykonanie pracy plastycznej pt. ,,Mikołaj’’! Dzieci z  ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 

Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu

Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki z oddziału 3,4-latków. Wizyta sprawiła dzieciom ogromną radość.

 

Dzień Górnika w oddziale 3,4-latków

Dzieci z oddziału przedszkolnego 4 grudnia obchodziły Dzień Górnika. Dowiedziały się na czym polega zawód górnika, jak powstaje węgiel oraz kto jest patronem wszystkich górników. Dzieci wykonały czapkę Górnika - czako.

 

Dzień Górnika w oddziale 5,6-latków

Dnia 04.12.2020 r. w oddziale ,,0” świętowaliśmy Dzień Górnika. Dzieci dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, zapoznały się z  takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof czy pyrlik. Dzieci z oddziału ,,0” w ramach zajęć artystycznych wysłuchały orkiestry górniczej oraz zrobiły i udekorowały górnicze czapki. Zrozumiały, jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

 

Przygotowania do świąt

" choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas..."

Dzieci z oddziału przedszkolnego poczuły zbliżającymi się wielkimi krokami święta. Wspólnie tworzyły piękny łańcuch na choinkę, dekorowały sale oraz ubierały choineczkę. Wszystko to odbywało się w rytmie świątecznych piosenek. Było przy tym mnóstwo uśmiechu i zabawy.

 

ANDRZEJKI w oddziale 3,4-latków

W dniu dzisiejszym dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły Andrzejki. Na samym początku dzieci zaznajomiły się z tradycją obchodzenia święta. Kolejnym zadaniem był andrzejkowy quiz- dzieci odpowiadały na czarodziejskie pytania. Następnie przyszedł czas na wróżby. Dzieci losowały zawód, który mogą wykonywać w przyszłości oraz kolorowe gwiazdki z numerkami, które mówiły o tym co może spotkać dzieci w najbliższej przyszłości. Była również wróżba z rzutem monetą, losowaniem przedmiotów z kubeczków oraz ustawieniem bucików do progu. Po wszystkich wróżbach dzieci bawiły się razem w  rytm muzyki. Nie zabrakło kaczuszek, baby shark oraz innych hitów. Zabawa była bardzo udana!

 

ANDRZEJKI w oddziale 5,6 - latków

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W poniedziałek, 30 listopada obchodziliśmy w oddziale ,,0" andrzejki. Dzieci bardzo chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dzieci wspólnie odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej i wesołej zabawy.

 

"Elmer słoń w kratkę"

Rozpoczynamy cykl zajęć czytelniczych pt. "Elmer słoń w  kratkę". Zostaną one realizowane w oddziale 5,6-latków w  ramach lekcji bibliotecznych. Głównym celem zajęć jest upowszechnienie czytelnictwa i wychowanie do wartości. Książki autorstwa Davida Mckee opowiadają przygody słonia Elmera, do którego wszyscy przychodzą po radę. Jest on wesoły, cierpliwy i przyjacielski. Dzieci mogą poznać kolorowy świat bohatera książki. Dziś dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Elmer i Róża", z której morał brzmi " Każdy z nas jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju". Na zakończenie spotkania chłopcy i dziewczynki z  zerówki pokolorowali obrazek przedstawiający słonia Elmera.

Dzień Pluszowego Misia w klasie I

Pierwszaki mimo nauki zdalnej świętowali dziś Dzień Misia. W czasie zajęć towarzyszyły im ich ulubione pluszaki, a na zajęciach edukacji plastycznej wykonali piękne kolorowe misie. Efekt pracy dzieci możemy zobaczyć na zdjęciach.

Dzień Pluszowego Misia w 5,6-latkach

DUŻE, MAŁE, KOLOROWE, PUCHATE I MIĘCIUTKIE.

25.11.2020 r. dzieci z oddziału "0" uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dzieci wykonały misia z papierowych talerzyków. Ten dzień w oddziale "0" pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka, można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Dzień Pluszowego Misia w oddziale 3,4 - latków

25 listopada w grupie 3, 4 latków obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło misiowej gimnastyki, śpiewaliśmy piosenkę " Misie Szare Dwa", dzieci powtórzyły liczenie w zakresie 0-10, nauczyły się również jak zadbać o chorą osobę. Wykonaliśmy misiowe opaski, a na koniec zapozowaliśmy przy naszej fotobudce. Nagrodą za udział w tym ważnym dniu były dyplomy pluszowych przyjacieli.

Dzień Kredki w oddziale "0"

 

W dniu 20.11.2020r. kredka znalazła się w centrum zainteresowania w oddziale ,,0”, który obchodził „Dzień Kredki” przypadający na 22.11.2020r. Nasze kredki zamieniły szary, listopadowy dzień w barwny i kolorowy. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy i kształcenie sprawności manualnych. Dominowały tego dnia zabawy plastyczne. Wystarczyło pobudzić swoją wyobraźnię, a kolorowe kredki w naszych małych rączkach malowały przepiękne, barwne obrazki. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowania, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych, ruchowych. Dzięki nim utrwaliliśmy nazwy kolorów, wystukiwaliśmy rytmy, układaliśmy wzory. Dzień zakończyliśmy tańcem w rytm piosenki ,,Kolorowe kredki''. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i odznaki. Tego dnia w oddziale ,,0” było kolorowo, wesoło i tęczowo.

Dzień Kredki

Dzieci w grupie 3 4 latków świętowały w dniu dzisiejszym Dzień Kredki. Dzieci przypomniały sobie kultową piosenkę "KOLOROWE KREDKI " FASOLEK, dopasowywały kolory kredek do różnych przedmiotów, układały schematy kolorystyczne z kredek oraz wykonały przepiękna pracę plastyczna z kolorowych kredkowych ostrużyn. Na koniec były ćwiczenia oddechowe, dzieci przenosiły kropeczki na czerwone muchomorki.

Projekt Czytelniczy CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Od początku roku szkolnego uczniowie z klas I -III, wraz z wychowawcami włączyli się w  Międzynarodowy Projekt Czytelniczy CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki - EDYCJA II. Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączą się w aktywną działalność edukacyjną. Celem projektu jest również poruszanie ważnych wątków natury ekologicznej, które przyczyni się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym. Uczniowie w swoich klasach wykonali gazetki ścienne o tematyce jesiennego drzewa, a także chmurkę Tosię, która jest maskotką projektu. Każdy z uczniów otrzymał lekturnik, w którym namalowane są lub zapisane informacje dotyczące tytułu i bohaterów przeczytanej książki. Wybrane zostały w klasie I i II książka Artura Jasińskiego pt. "Baśń o dębowym sercu", natomiast uczniowie klasy III zapoznali się z książką pt. "Babcia na jabłoni".

Dzień Postaci z Bajek w grupie 3,4-latków

 Dzieci w tym dniu przypominały sobie nazwy postaci z najpopularniejszych bajek, opowiedziały o swoich ulubionych bajkach i bohaterach, świetną grą okazało się bajkowe memory oraz puzzle. Na podsumowanie zajęć był bajkowy quiz oraz praca plastyczna - kolorowanie Czerwonego Kapturka oraz Kota w Butach. Przez cały dzień uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci.

Dzień Dyni w grupie 3,4-latków

Dzieci wykonały pracę grupową, stworzyły z dyni wesołego ludzika. Było malowanie farbkami, doklejanie buzi z plasteliny, włosów z bibuły oraz oczek kreatywnych. Jak widać po uśmiechach na zdjęciach zadanie spodobało się bardzo naszym przedszkolakom.

Żywa lekcja przyrody

Uczniowie klasy I uczestniczyli dzisiaj w żywej lekcji przyrody, poznali warstwową budowę lasu, roślinność i zwierzęta występujące w jego warstwach. Zbierali grzyby, które rozpoznawali w oparciu o atlasy grzybów. Niezwykłym doświadczeniem dla dzieci było poznawanie faktury drzew i kalkowanie ich kory. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowali przyrodę oraz zbierali materiał przyrodniczy z którego wykonamy makietę lasu.

Spacer po lesie grupa 3,4-latków

W dniu dzisiejszym grupa 3,4- latków korzystając z przepięknej, jesiennej pogody udała się na spacer do pobliskiego lasku. Dzieci podziwiały otaczającą przyrodę, słuchały śpiewu ptaszków, zbierały dary jesieni i cieszyły się piękną pogodą. Dzieci dowiedziały się również jakie zwierzęta można spotkać w lesie i co trzeba robić aby być przyjacielem przyrody.  

 

Wizyta dzieci z oddziału 5,6-latków w lesie.

W dniu 22.10.2020r dzieci z oddziału "0" wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Odbyliśmy długi spacer przez las, obserwowaliśmy przyrodę i  zachodzące zmiany jesienią. Poznaliśmy warstwową budowę lasu, czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Dzieci wskazywały drzewa liściaste i iglaste. Do koszyczków dzieci nazbierały dary jesieni. Pogoda i humor nam dopisały. Troszkę zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z  pewnością ją powtórzymy.

Dzień listonosza w grupie 3,4-latków

Regulamin pracy zdalnej w Szkole Podstawowej
im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu

 

Lekcja języka polskiego

W ramach zajęć podsumowujących wiadomości z lektury "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" uczniowie klasy 5. przygotowali niezwykle "szafy" prowadzące do świata książki.

Pasowanie Na Ucznia

Zgodnie z tradycją, dzisiaj 14. 10 w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. 12 dzieci z klasy 1 stało się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu. Swoim pięknym występem udowodnili, że są tego godni. Witamy ich z radością w szkolnej społeczności.

Jesień w przedszkolu

Oznaki jesieni, ludziki z kasztanów i utworzenie kącika jesiennego w sali w grupie 3,4-latków.

Dzieci z oddziału przedszkolnego 3,4-latków świętowały Dzień Drzewa. Podczas zajęć wykonały piękną pracę plastyczną.

Dzień Papieski

Tegoroczny Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus wpisuje się w 100. rocznicę urodzin i  15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II oraz 20-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każdego roku przygotowujemy uroczystą akademie poświęconą wielkiemu Polakowi. W tym roku nie było to możliwe, dlatego przygotowaliśmy krótki filmik. Niechaj te kilka refleksji, wspomnień i obrazów, otworzy nas na nowo, na to co Jan Paweł II wciąż do nas mówi.

https://www.youtube.com/watch?v=ROQwWynty9E

"Warzywa i owoce" - jemy zdrowo, kolorowo!

 Na dzisiejszych zajęciach omówiliśmy piramidę żywieniową, następnie każde dziecko wykonało swoją piramidę. Powstała również książka kucharska oddziału "0". A na koniec uczta owocowo-warzywna, było pysznie, zdrowo, wesoło i kolorowo.

IV edycja Programu Szkolny Klub Sportowy w naszej szkole

Program SKS to działanie skierowane do uczniów szkół podstawowyc iponadpodstawowych finansowane przez Ministerstwo Sportu. Zajęcia SKS mają na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. W naszej szkole zajęcia odbywają się w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, podczas których dyscypliną dominującą jest tenis stołowy.

 

"Nietoperz da się lubić"

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły Nadia Czekańska z kl. IV i Wiktoria Jurczak z kl. VII otrzymały wyróżnienie w swoich kategoriach wiekowych w konkursie plastycznym "Nietoperz da się lubić". Konkurencja była duża - na tegoroczny konkurs wpłynęły 183 prace wykonane w różnych technikach. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród miało miejsce podczas 17. "Nocy Nietoperzy" w Czarnorzekach. W  drugiej części spotkania zostało zorganizowane wyjście plenerowe Przyjaciół Nietoperzy do miejsca, gdzie zimują te ciekawe ssaki. Gratulujemy Nadii i Wiktorii. Życzymy im dalszych sukcesów.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna na https://www.terazkrosno.pl/galerie/43-korczyna/4368-noc-nietoperzy-w-czarnorzekach/0

Dzień Chłopaka w Oddziałach Przedszkolnych

 

Regulamin organizacji i funkcjonowania
Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu
w okresie pandemii COVID-19

obowiązuje od 1 września 2020 r.

 

Oświadczenie Rodziców

 

Regulamin pracy biblioteki szkolnej 
w czasie epidemii COVID-19

 

Procedury organizacji opieki świetlicowej
w okresie pandemii COVID-19