Aktualności

Konkurs plastyczny na Kartkę Świąteczną

Ogromne brawa dla naszego ucznia z klasy I Mikołaja Sikory za zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym na Kartkę Świąteczną OR PCK w Krośnie Udział w konkursie brał również uczeń klasy I Kacper Podkul.

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN i organizacja wypoczynku – zima 2023/2024

Sukces podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

 

I miejsce drużyny chłopców w powiatowych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Zawodami po raz kolejny potwierdzamy że dotychczasowe sukcesy uczniów naszej szkoły w tenisie stołowym to nie przypadek. Od kilku lat nasza drużyna chłopców regularnie melduje się na I miejscu podium w zawodach powiatowych. Wielkie gratulacje dla chłopców.

Gala Sportu Gminy Miejsce Piastowe
w naszej szkole


 

Taniec w wykonaniu Zosi Kotłowskiej uczennicy klasy VIII.

Taniec

Skecz w wykonaniu naszych uczniów

Piosenka "Nie bój się chcieć" w wykonaniu Julii Cygan, Sandry Krzyżanowskiej, Moniki Trzaskoś i Wiktorii Owsiany.

Maja Hajduk i Blanka Jasłowska uczennice klasy II zaśpiewały piosenkę pt. " Sportowe marzenia "

Pływanie synchroniczne na sucho

Wizyta w oddziale NBP w Rzeszowie

 

30 listopada 2023r. uczniowie klas 6-8 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Dzieci spotkały się z panią Moniką Mularz-Dobrowolską - pracownicą NBP, która przedstawiła im historię banku. Opowiedziała o polskiej walucie i jej zmianach na przestrzeni wieków. Pani Monika opowiadała o tym, dlaczego Narodowy Bank Polski jest nazywany bankiem banków, w jaki sposób odpowiada za stabilność naszego pieniądza – złotego i o źródłach finansowania jego działalności. Następnie odbyły się warsztaty, dzięki którym młodzież nauczyła się rozpoznawać autentyczność znaków pieniężnych, rozróżniać zabezpieczenia jakie posiadają poszczególne banknoty znajdujące się w obiegu oraz co zrobić, gdy banknot się uszkodzi. Uczniowie mogli także w praktyczny sposób sprawdzić zabezpieczenia polskich banknotów i uczyli się odczytywać podstawowe informacje zawarte na nominałach. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzania mini-muzeum zorganizowanego w oddziale NBP w Rzeszowie. Stare sejfy i staromodne urządzenia do liczenia monet zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Na koniec uczniowie mogli zamienić drobne bilony w samoobsługowym urządzeniu do wymiany.

Gminny Przegląd Grup Tanecznych

 

Za nami Gminny Przegląd Grup Tanecznych o Puchar Wójta Gminy Miejsce Piastowe, w którym udział wzięli soliści, duety i formacje tancerzy ze Szkół Podstawowych naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowały solistki:

Julia Podkuł klasa V

Milena Zgrych klasa V

Paulina Pelc klasa VI

Wiktoria Omachel klasa VIII

oraz duet:

Wiktoria Terefenko i Paulina Pec klasa VI

Wszystkie prezentacje były piękne.

GRATULUJEMY!!!

Wyjątkowy gość

 

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy Panią Katarzynę Drużbę, inspektora OTOZ Animals w Krośnie. Podczas spotkania, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III, dowiedzieli się jak opiekować się psem, jak się z nim bawić, jak zachowywać się podczas kontaktu z nieznajomym psem. Wspólnie ćwiczyliśmy "pozycję żółwia". Pani inspektor opowiedziała jak wygląda jej praca, jak reaguje kiedy zwierzętom dzieje się krzywda. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas prelekcji.

Na zakończenie przekazaliśmy karmę dla zwierząt, którą zebraliśmy podczas akcji charytatywnej "Paczka dla zwierzaczka" zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Bardzo dziękujemy pani inspektor za przybycie i ciekawą lekcję.

Spotkanie z policjantem

 

1 grudnia w szkole odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 z  policjantem. Podczas prelekcji dzieci utrwaliły numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa na drodze, zachowanie bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi. Pan policjant przypominał o bezpieczeństwie w sieci oraz bezpiecznej zabawie bez użycia przemocy.

 

Uczniowie z klas 4-8 wysłuchali prelekcji, podczas której dowiedzieli się kto jest osobą nieletnią, jakie są okoliczności świadczące o demoralizacji nieletnich oraz środki wychowawcze, które mogą być zastosowane w przypadku popełnienia czynu karalnego przez nieletnich. Policjant przestrzegał przed zagrożeniami płynącymi z nieodpowiedniego korzystania z Internetu. Przedstawił czym jest cyberprzemoc, oraz jakie konsekwencje ona niesie. Uczniowie mogli obejrzeć film pt. "Gdzie jest Mimi", który przedstawiał rodzaje cyberprzemocy, oraz skutki zarówno dla ofiary jak i sprawcy.

"Jeśli wrzucasz coś na chwilę do sieci pamiętaj, że zostanie to na zawsze".

" Nigdy w Internecie nie jesteśmy anonimowi".

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

Gratulujemy Zosi Liput zdobycia I miejsca w I grupie -  PRZEDSZKOLA

 

Wyniki Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego (tutaj)

 

Gmina Miejsce Piastowe:

30 listopada 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Miejscu Piastowym, w ramach którego wpłynęło 33 prace. Jury wyłoniło prace w trzech kategoriach wiekowych, w I grupie – przedszkola, sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły:

1 miejsce – Antonina Fejkiel,

3 miejsce – Maja Dziedzic,

Wyróżnienie: Henryk Klamut.

Wyróżnione prace zostaną przedstawione w eliminacjach powiatowych, których ocena odbędzie się 4 grudnia br., wręczenie nagród przewidziano na dzień 8 grudnia br. w remizie OSP w Krościenku Wyżnym.

Gmina Krościenko Wyżne:

Finał Gminny Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego w Gminie Krościenko Wyżne i sukcesy naszych uczniów:

 

Kategorii I - przedszkola

I miejsce - Antoni Jeż

II miejsce - Zofia Liput

III miejsce - Franciszek Turek

 

Kategoria II - klasy I-IV

I miejsce - Franciszek Liput

II miejsce - Zofia Kielar

I wyróżnienie - Krzysztof Betlej

II wyróżnienie - Hanna Klamut

III wyróżnienie - Maria Cygan

 

Kategoria III - klasy V-VIII

I miejsce - Milena Jasłowska

II miejsce - Paulina Pelc

III miejsce - Amelia Gondela

Wyróżnienie - Wiktoria Terefenko

Spotkanie z członkami Polskiego Towarzystwa
Numizmatycznego Oddział w Krośnie

 

22 listopada uczniowie klas I-III mogli dziś uczestniczyć w spotkaniu z członkami Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział w Krośnie, z prezesem Zbigniewem Więcek i sekretarzem Adamem Uliaszem. Kolekcjonerzy opowiedzieli uczniom o monetach oraz banknotach, polskich oraz światowych. Podczas spotkania mogliśmy podziwiać kolekcję okolicznościowych numizmatów. Znalazły się wśród nich również monety i medale z wizerunkiem patrona naszej szkoły Józefa Piłsudskiego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji. Z dużą aktywnością odpowiadali na zadawane przez gości pytania, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi monetami. Numizmatycy przekazali uczestnikom spotkania książeczki pt. "Monety Królów". Ta ciekawa, nietypowa lekcja dostarczyła uczniom dużej wiedzy i będzie z pewnością zachętą do rozpoczęcia przygody z  kolekcjonerstwem. 

„Złote serca”

Nasza szkoła włączyła się do akcji „Złote serca” Prowadzona była zbiórka pieniędzy na objęcie pomocą osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie. Zebraną kwotę 970,29 zł przekazaliśmy organizatorom podczas koncertu charytatywnego. Dobro powraca

"Jesień w obiektywie"

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Jesień w obiektywie"

Uczniowie z klas 4-8 wykonali piękne zdjęcia jesiennych krajobrazów.

I miejsce - Milena Jasłowska i Bartosz Jakieła,

II miejsce - Weronika Boczar i Julia Podkul

III miejsce - Dawid Jakieła.

Wyróżnienia:

Wiktoria Omachel, Szymon Krzysztyniak i Kacper Skwierz.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Gratulacje

"Mała książka - wielki człowiek"

Kolejna edycja kampanii "Mała książka - wielki człowiek", która ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci. Podczas wizyty w bibliotece szkolnej, uczniowie klasy I otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Była to książka pt. " Wnuczka antykwariusza" autorstwa Justyny Bednarek oraz broszura dla rodziców "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! ".

"Mała książka - wielki człowiek"

Kolejna edycja kampanii "Mała książka - wielki człowiek", która ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci. Podczas wizyty w bibliotece szkolnej, uczniowie klasy I otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Była to książka pt. " Wnuczka antykwariusza" autorstwa Justyny Bednarek oraz broszura dla rodziców "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! ".

"Bliskie spotkanie z tradycją i kulturą Ziemi Krośnieńskiej"

Dzieci z grupy ,,0’’ Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu uczestniczyły w  warsztatach zorganizowanych przez GBP filię w Pustynach i Aktywne Seniorki z  sołectw Pustyny i Zalesie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z kulturą i tradycją ziemi krośnieńskiej. Dzieci słuchały i oglądały bajki o tematyce regionalnej, podziwiały piękne stroje członkiń KGW. Opowiadały o swojej miejscowości, o tradycjach i obrzędach rodzinnych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich nauczyły dzieci wykonywać makramowe jesienne listki. Po zajęciach na dzieci czekał poczęstunek. Składam serdeczne podziękowania Pani Ewelinie za zorganizowanie tego spotkania oraz Paniom z KGW za to, że znalazły czas i chęci, żeby się z nami spotkać. Mam nadzieję, że to nie ostatni raz i do zobaczenia!

Sukces

 Drużyna chłopców z naszej szkoły zdobyła  II miejsce w powiatowych zawodach unihokeja w Krościenku Wyżnym.

"Wolność - kocham i rozumiem"

Pod takim hasłem przewodnim uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Wolność - to prawo wyborów. Wolność - to pełnia życia, a pełnia życia to szczęście. Wolność - to świat bez wojen. Nie zapominajmy o naszych przodkach, którzy walczyli i oddali życie za WOLNOŚĆ naszej Ojczyzny.

"Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości"

Uczniowie klas I - III oraz oddział przedszkolny w ramach konkursu "Do hymnu z  Ministerstwem Sprawiedliwości" wykonali uroczyście hymn państwowy na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Konkurs ma na celu propagowanie patriotyzmu i szacunku dla symboli państwowych wśród dzieci oraz pielęgnowanie tradycji narodowych.

https://www.facebook.com/spzalesie/videos/746058057341080?locale=pl_PL

https://www.facebook.com/spzalesie/videos/1524151648333814?locale=pl_PL

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Podsumowanie działań w ramach Października Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny i czytelniczy. Klasa II otrzymała nagrodę za największą liczbę wypożyczonych książek w miesiącu październiku.

W konkursie plastycznym w klasach I-III "Zakładka do książki" :

I miejsce Maria Cygan,

II miejsce Mikołaj Sikora,

III miejsce Kacper Podkul,

Wyróżnienia otrzymali: Sara Pelczar, Maria Trzaskoś, Mikołaj Muroń.

W konkursie plastycznym klasy IV-VIII "Ilustracja z ulubionej książki" :

I miejsce Weronika Boczar

II miejsce Filip Sikora

III miejsce Julia Podkul

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Gratulacje

 

Florek Zalesie WYGRYWA

To co się działo w ostatnich dniach na naszej FLORKOWEJ stronie było NIESAMOWITE! Jesteśmy pełni uznania dla Was! Pięknie potrafiliście zjednoczyć swoje środowiska, znajomych, przyjaciół oraz miłośników przyrody! Czas na podsumowanie:

1 miejsce Koło Ekologów Zalesie (1,1 tys. polubień)

2 miejsce 42 DH z Prusieka (1 tys. polubień)

3 miejsce 13 GZ z Jasła (673 polubienia)

Gratulujemy laureatom i wszystkim drużynom, które wzięły udział w tym poetycko-przyrodniczym konkursie. Dziękujemy osobom głosującym! Ilość lajków jest OLBRZYMIA. W nagrodę dla wszystkich piękna prezentacja od grupy „Leśniczowie z bukowego gaju” z Szkoła Podstawowa Nr 8 w Sanoku.

Szkoła Pamięta

30 października w ramach akcji odwiedziliśmy cmentarz komunalny w Krośnie. Uczennice z klasy VIII wraz z opiekunkami, uporządkowały bezimienne i zapomniane groby, zapaliły znicze w miejscach pamięci. Była to lekcja historii, zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności a także nawiązanie do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Ogólnopolski projekt z  języka polskiego Polakmaessę!

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim projekcie z  języka polskiego Polakmaessę!. Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki. Pierwsze zadanie wykonali uczniowie klasy IV przy okazji omawiania lektury "Akademia Pana Kleksa". Odszyfrowywali zakleksowane przysłowia, tworzyli portrety Ambrożego Kleksa, przyszywali guziki do czapki, robili kleksy i twórczo je opisywali. Nie mogło oczywiście zabraknąć piegów. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom uczniowie na dłużej zapamiętają tę lekturę.

Pasowanie Na Czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klasy trzeciej wprowadzili swoich młodszych kolegów i koleżanki w świat książek, bajek i baśni. Pierwszoklasiści musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu uczniowie uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pani bibliotekarka symbolicznie pasowała książką, oraz rozdała dyplomy, zaproszenia do biblioteki i pamiątkowe książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zawody Unihokeja

W dniu dzisiejszym odbyły się gminne zawody unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy reprezentacjom szkół z Łężan, Targowisk i Miejsca Piastowego za udział w dzisiejszych zawodach, które przebiegały w duchu fair Play i były okazją do integracji międzyszkolnej. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna z Miejsca Piastowego, a wśród dziewcząt zwyciężyły dziewczęta z naszej szkoły z kompletem zwycięstw. Drużyna naszych chłopców zajęła 2 miejsce. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować gminę Miejsce Piastowe w zawodach powiatowych.

 "Tydzień Uczniowskiej SuperMocy"

Juz po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu pod nazwą "Tydzień Uczniowskiej SuperMocy", którego celem jest uzmysłowienie każdemu uczniowi, że ma w sobie SuperMoce i jest wyjątkowy. W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Jestem Królem i Królową swojego czasu ". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na dobre i  efektywne zarządzanie swoim czasem. Uczniowie zmierzą się w tym tygodniu z różnymi zadaniami związanymi z zarządzaniem swoim cennym czasem. Dowiedzą się także, jak zapanować nad "pożeraczami" czasu. Dzisiaj na tronach Króla i Królowej swojego czasu zasiadła klasa pierwsza.  Przed nami cały tydzień kolejnych wyzwań. Mamy tę SuperMoc!

     

     

Wizyta w Bibliotece

Dnia 20 października dzieci z oddziału "0" odwiedziły bibliotekę w Pustynach.  Zerówczaki z wielkim zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość chodzenia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Z wielkim zaciekawieniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, szczególnie zainteresował je dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Pani bibliotekarka Ewelina Haręzga - Zygarowicz w bardzo ciekawy sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach i o swojej pracy. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, poznały zasady wypożyczania książek i dowiedziały się jak dbać o książki itp. Bardzo serdecznie dziękuję pani Ewelinie za interesującą lekcję biblioteczną

26 października w grupie 3,4-latków odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze z panią Eweliną Zygarowicz, bibliotekarką z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym, Filia w Pustynach. Celem spotkań jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków. Pani Ewelina przyniosła z biblioteki książeczki, które maluchy oglądały z wielką ciekawością. Następnie przeczytała opowieść o misiu pt. „Jak złapać spadającą gwiazdę”. Przygotowała, także dla dzieci niespodziankę – zakładki do książek. W naszej grupie są już dzieci, korzystające z zasobów biblioteki w Pustynach. Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do wypożyczania książek u pani Eweliny. To może być doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w jesienne popołudnie.

Przerwa Na Czytanie

Nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie - "Przerwa na czytanie"  Celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa.

XXIII Dziń Papieski

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się gminna uroczystość z okazji XXIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - Cywilizacja życia". Pani Dyrektor Katarzyna Omachel powitała zebranych na sali gości i zaprosiła do chwili refleksji. Nasi uczniowie zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny przypominając najważniejsze fakty z życia naszego Wielkiego Rodaka. Na zakończenie wszyscy zebrani zaśpiewali wspólnie "Barkę", ulubioną pieśń Ojca Świętego a Pani wójt Dorota Chilik podziękowała młodymi artystom za możliwość wspólnego spędzenia czasu oraz refleksję nad życiem i nauką Jana Pawła II. Każdy uczestniczący w uroczystości mógł również zabrać ze sobą wylosowaną sentencję, którą stanowiły słowa Wielkiego Świętego. Następnie przedstawiciele uczniów wraz z opiekunami, władzami gminy i uczniami Szkoły Podstawowej w Łężanach spotkali się pod pomnikiem papieskim, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze i odmówiono modlitwę.

250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 14 października przypada 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Od wielu lat w tym dniu swoje święto obchodzą pracownicy oświaty, zarówno nauczyciele jak też pracownicy administracji i obsługi. Uczniowie naszej szkoły złożyli swoim nauczycielom i wychowawcom a także wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia, wyśpiewali piękne piosenki i obdarowali wszystkich kwiatami.

Pasowanie na ucznia

12 października społeczność Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu przyjęła do swojego uczniów klasy pierwszej. Dzisiaj bowiem uczniowie ci złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze w obecności rodziców, nauczycieli oraz wszystkich starszych kolegów i koleżanki. Wspaniałe dyplomy oraz upominki zakupione przez Radę Rodziców będą miłą pamiątką tego uroczystego dnia.

Zajęcia otwarte w punkcie przedszkolnym

11 października w grupie 3,4-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców - „Jesienne zabawy”. Podczas spotkania mali i duzi uczestnicy brali udział w zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz wykonali ludziki z materiału przyrodniczego, przyniesionego przez dzieci do kącika przyrodniczego. Celem spotkania było m.in. integracja rodziny i przedszkola w działaniach na rzecz dzieci, doskonalenie okazji do nawiązania bliższych znajomości z rodzicami, jak również skonkretyzowania wyobrażeń rodziców o środowisku, w którym przebywają ich dzieci; rozwijanie i wzmacnianie więzi emocjonalnej dziecka z matką i ojcem kształtowanie więzi międzypokoleniowej🩷; lepsze poznanie swojego dziecka; stwarzanie rodzicom możliwości poznania przyjaciół swego dziecka i ich rodzin; wzbogacanie rodziców o nowe doświadczenia obcowania ze swoim dzieckiem, integracja grupy; rozwijanie wiary we własne siły i możliwości💪. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i wspólną zabawę.

Miesiąc Bibliotek

Pierwszy tydzień, świętowania miesiąca bibliotek szkolnych, za nami. Były quizy dotyczące znajomości bajek i baśni oraz głośne czytanie w klasach. Promujemy czytelnictwo i zachęcamy do korzystania z biblioteki szkolnej. Klasa z największą liczbę wypożyczeń w październiku otrzyma niespodziankę. Przypominamy, że od poniedziałku zaczynamy konkurs plastyczny kl. 1-3 zakładka do książki, kl. 4-6 ilustracja do wybranej książki.

Festiwal Językowy

5 października, przedstawiciele klasy ósmej wzięli udział w Festiwalu Językowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową we Wrocance. Każda szkoła prezentowała inny kraj. Nasi uczniowie zaprezentowali Irlandię. Dziękujemy za zaproszenie, wspólną zabawę i integrację.

Kreatywna Matematyka w "Oddziale 0"

2 października dzieci z oddziału "0" zrealizowały zadanie z modułu 1 - ,,Matematyka w przyrodzie". Obserwowały zmiany zachodzące jesienią, a później odnotowały to na kartach pracy. Z przyniesionych darów jesieni ułożyły mandalę. Było wesoło, miło i co najważniejsze matematycznie

Sprzątanie Świata

W dniu 29 września wzięliśmy udział w akcji ,, Sprzątanie Świata”. W akcji wzięły udział klasy 5 do 8 Naszej Szkoły. Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie we wrześniu. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Tak więc w tym roku przypada 30 akcja. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia, która zbiera dane o ilości osób biorących udział w akcji oraz ilości zebranych śmieci. Postanowiliśmy wziąć udział w 30 akcji ,, Sprzątanie Świata” i zgłosiliśmy uczestnictwo, a następnie wysłaliśmy sprawozdanie.

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28 września odbyły się w naszej szkole WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO oraz WYBORY OPIEKUNÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. W głosowaniu udział wzięli uczniowie klas IV-VIII.
Wyniki przedstawiają się następująco :
P
rzewodnicząca : WIKTORIA OMACHEL
Zastepca: PATRYCJA MATEJA
Skarbnik: SZYMON RĄCZKA
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostali:
Pani Anna Wojnowska oraz Pan Marcin Jurczak.
Dziękujemy wszystkim uczniom za wcięcie udziału w głosowaniu i gratulujemy zwycięzcom.

 Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce

Sukcesy uczniów naszej szkoły podczas WOJEWÓDZKIEJ INAUGURACJI SPORTOWEJ ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, która odbyła się w Stalowej Woli, gdzie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Uczennica Paulina Pelc zajęła V miejsce w biegu na 60 m, Dawid Ząbek był VI w skoku wzwyż.

III Turniej o Puchar Dyrektora GCKiB
w Miejscu Piastowym w piłce nożnej

W ostatnim dniu lata odbył się III Turniej o Puchar Dyrektora GCKiB w Miejscu Piastowym w piłce nożnej. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII-VIII. Zarówno młodsi jak i starsi chłopcy zajęli III miejsce co jest dużym sukcesem bo w młodszej kategorii rywalizowało 7 szkól, a w starszej 5 szkół. Gratulujemy naszym chłopcom, zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dziękując im za rywalizację w duchu fair Play.

Pasowanie Na Przedszkolaka

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest on obchodzony po raz dziesiąty. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się dziś uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w obecności rodziców. Po krótkiej części artystycznej Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na przedszkolaka dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na zakończenie przedszkolakom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki.

Rajd Na Wzgórze Przymiarki

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII uczestniczyli w rajdzie pieszym z Iwonicza Zdroju na wzgórze Przymiarki. Korzystając z przepięknej wrześniowej pogody na wzgórzu urządziliśmy sobie piknik podziwiając przy tym przepiękne widoki. Wracając podziwialiśmy uroki deptaku i Placu Dietla w Iwoniczu Zdroju.

"Ranczo Stodoła"

Uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami udali się do „Ranczo Stodoła” w Pstrągowej. Po dotarciu na miejsce przywitano nas słodkim poczęstunkiem i herbatką. Po posiłku czekała na dzieci duża atrakcja – zwiedzanie Mini Zoo oraz karmienie kóz, owieczek i baranków. Cały czas pod okiem wielbłąda i osiołka. Ileż było przy tym radości. Z wieży widokowej podziwialiśmy piękne krajobrazy – lasy, pola, łąki, pagórki. Po przejażdżce „saniami na kołach” dzieci miały okazję wyszaleć się podczas zjazdów na torze pontonowym. Po gorącym posiłku na dzieci czekało kolejne wyzwanie – „małpi gaj”. Na zakończenie dzieci zasiadły w tipo i wysłuchały ciekawych informacji o życiu Indian. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był wspaniały dzień.

"Narodowe Czytanie"

W tym roku również wzięliśmy udział w akcji „Narodowego Czytania”, podczas tej edycji lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Nasi uczniowie z klas IV - VIII poznali fragment utworu mówiący o korzeniach rodu Bohatyrowiczów, czyli legendę o Janie i Cecylii. Przy blasku słoneczka wysłuchaliśmy tekstu odczytanego przez uczennice klasy VIII. Następnie uczniowie udali się na salę gimnastyczną, aby w grupach rozwiązać łamigłówki dotyczące tekstu.

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Miejscu Piastowym. W tym roku czytaliśmy fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Park przy Dworze Trzecieskich w Miejscu Piastowym zamienił się w XIX wieś, a piękne fragmenty powieści przeczytane przez uczniów oraz zaproszonych gości przeniosły nas m.in. do Korczyna, gdzie mogliśmy przyjrzeć się bliżej losom głównych bohaterów. Oczyma wyobraźni zobaczyliśmy nadniemeńską przyrodę a także malownicze krajobrazy.

Sukces!!!

W trakcie imprezy Wiele kultur - jedno miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki w niedzielę (3.09) nasza uczennica Amelia Gondela zdobyła III miejsce w konkursie Ekologiczne Rolnictwo. W konkursie brało udział jeszcze dwóch uczniów Kacper Gondela i Szymon Całka. Gratulacje!!!

Wyjazd Do Markowej

Korzystając z pięknej pogody i zbliżającej się beatyfikacji rodziny Ulmów uczniowie klas 5-8 wraz z opiekunami wybrali się do Markowej. W Muzeum Polaków Ratujacych Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów poznali historię ludzi, którzy podczas wojny, poświęcając swoje życie, ratowali Żydów. Wysłuchali opowieści o Wiktorii i Józefie Ulmach.

Podczas wycieczki uczniowie z klas 5-8 zwiedzili także Zagrodę- Muzeum Wsi Markowa, gdzie mieli okazję zobaczyć, jak żyli ludzie na przełomie XIX i XX wieku.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty akademią pełną wzruszeń, oklasków i ciepłych słów skierowanych do odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za wszystko co dla nas Pani zrobiła podczas swojej pracy zawodowej. To dzięki Pani Dyrektor - Danieli Kokoszce - szkoła stała się drugim domem dla uczniów, dla nauczycieli miejscem pracy o wspaniałej atmosferze.


"Z serca dziękujemy, za te wspólne lata

Za uśmiech i troskę, która nas oplata.

Jak dziękować za to co Pani zrobiła.

Nie da się opisać, jaka w Pani siła.

Ile cierpliwości i ile pomocy.

Chcemy dziś dziękować od rana do nocy".

Czas na zmiany. Powitaliśmy nową Panią Dyrektor - Katarzynę Omachel, która rozpoczęła rok szkolny 2023/2024.

Życzymy wszystkim uczniom odkrywania mocnych stron, rozwijania zainteresowań, budowania pozytywnych relacji szkolnych oraz sukcesów.

Nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Nowej Pani Dyrektor energii, pomyślności i wytrwałości na nowej drodze zawodowej.

Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę - Panią Dyrektor - Danielę Kokoszkę. Były wzruszenia, wiele ciepłych słów, uśmiechów i życzeń.

Pani Dyrektor!

W ciągu kilkudziesięciu lat pracy zawodowej wychowała Pani wielu absolwentów, dla których z pewnością jest Pani autorytetem, a to stanowi sens pracy każdego pedagoga. Niech to poczucie spełnienia misji towarzyszy Pani w każdym momencie życia. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie, uśmiech, opiekę, wyrozumiałość oraz za serce oddane naszej szkole. Dziękując, życzymy Pani, aby wszystkie plany i marzenia, odkładane na później, spełniały się właśnie teraz. Życzymy też, by zawsze otaczała Panią życzliwość ludzi, ciepło, a w życiu osobistym gościło szczęście, a nade wszystko zdrowie.