Aktualności

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28 września odbyły się w naszej szkole WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO oraz WYBORY OPIEKUNÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. W głosowaniu udział wzięli uczniowie klas IV-VIII.
Wyniki przedstawiają się następująco :
P
rzewodnicząca : WIKTORIA OMACHEL
Zastepca: PATRYCJA MATEJA
Skarbnik: SZYMON RĄCZKA
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostali:
Pani Anna Wojnowska oraz Pan Marcin Jurczak.
Dziękujemy wszystkim uczniom za wcięcie udziału w głosowaniu i gratulujemy zwycięzcom.

 Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce

Sukcesy uczniów naszej szkoły podczas WOJEWÓDZKIEJ INAUGURACJI SPORTOWEJ ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, która odbyła się w Stalowej Woli, gdzie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Uczennica Paulina Pelc zajęła V miejsce w biegu na 60 m, Dawid Ząbek był VI w skoku wzwyż.

III Turniej o Puchar Dyrektora GCKiB
w Miejscu Piastowym w piłce nożnej

W ostatnim dniu lata odbył się III Turniej o Puchar Dyrektora GCKiB w Miejscu Piastowym w piłce nożnej. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII-VIII. Zarówno młodsi jak i starsi chłopcy zajęli III miejsce co jest dużym sukcesem bo w młodszej kategorii rywalizowało 7 szkól, a w starszej 5 szkół. Gratulujemy naszym chłopcom, zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dziękując im za rywalizację w duchu fair Play.

Pasowanie Na Przedszkolaka

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest on obchodzony po raz dziesiąty. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się dziś uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w obecności rodziców. Po krótkiej części artystycznej Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na przedszkolaka dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na zakończenie przedszkolakom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki.

Rajd Na Wzgórze Przymiarki

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII uczestniczyli w rajdzie pieszym z Iwonicza Zdroju na wzgórze Przymiarki. Korzystając z przepięknej wrześniowej pogody na wzgórzu urządziliśmy sobie piknik podziwiając przy tym przepiękne widoki. Wracając podziwialiśmy uroki deptaku i Placu Dietla w Iwoniczu Zdroju.

"Ranczo Stodoła"

Uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami udali się do „Ranczo Stodoła” w Pstrągowej. Po dotarciu na miejsce przywitano nas słodkim poczęstunkiem i herbatką. Po posiłku czekała na dzieci duża atrakcja – zwiedzanie Mini Zoo oraz karmienie kóz, owieczek i baranków. Cały czas pod okiem wielbłąda i osiołka. Ileż było przy tym radości. Z wieży widokowej podziwialiśmy piękne krajobrazy – lasy, pola, łąki, pagórki. Po przejażdżce „saniami na kołach” dzieci miały okazję wyszaleć się podczas zjazdów na torze pontonowym. Po gorącym posiłku na dzieci czekało kolejne wyzwanie – „małpi gaj”. Na zakończenie dzieci zasiadły w tipo i wysłuchały ciekawych informacji o życiu Indian. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był wspaniały dzień.

"Narodowe Czytanie"

W tym roku również wzięliśmy udział w akcji „Narodowego Czytania”, podczas tej edycji lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Nasi uczniowie z klas IV - VIII poznali fragment utworu mówiący o korzeniach rodu Bohatyrowiczów, czyli legendę o Janie i Cecylii. Przy blasku słoneczka wysłuchaliśmy tekstu odczytanego przez uczennice klasy VIII. Następnie uczniowie udali się na salę gimnastyczną, aby w grupach rozwiązać łamigłówki dotyczące tekstu.

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Miejscu Piastowym. W tym roku czytaliśmy fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Park przy Dworze Trzecieskich w Miejscu Piastowym zamienił się w XIX wieś, a piękne fragmenty powieści przeczytane przez uczniów oraz zaproszonych gości przeniosły nas m.in. do Korczyna, gdzie mogliśmy przyjrzeć się bliżej losom głównych bohaterów. Oczyma wyobraźni zobaczyliśmy nadniemeńską przyrodę a także malownicze krajobrazy.

Sukces!!!

W trakcie imprezy Wiele kultur - jedno miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki w niedzielę (3.09) nasza uczennica Amelia Gondela zdobyła III miejsce w konkursie Ekologiczne Rolnictwo. W konkursie brało udział jeszcze dwóch uczniów Kacper Gondela i Szymon Całka. Gratulacje!!!

Wyjazd Do Markowej

Korzystając z pięknej pogody i zbliżającej się beatyfikacji rodziny Ulmów uczniowie klas 5-8 wraz z opiekunami wybrali się do Markowej. W Muzeum Polaków Ratujacych Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów poznali historię ludzi, którzy podczas wojny, poświęcając swoje życie, ratowali Żydów. Wysłuchali opowieści o Wiktorii i Józefie Ulmach.

Podczas wycieczki uczniowie z klas 5-8 zwiedzili także Zagrodę- Muzeum Wsi Markowa, gdzie mieli okazję zobaczyć, jak żyli ludzie na przełomie XIX i XX wieku.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty akademią pełną wzruszeń, oklasków i ciepłych słów skierowanych do odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za wszystko co dla nas Pani zrobiła podczas swojej pracy zawodowej. To dzięki Pani Dyrektor - Danieli Kokoszce - szkoła stała się drugim domem dla uczniów, dla nauczycieli miejscem pracy o wspaniałej atmosferze.


"Z serca dziękujemy, za te wspólne lata

Za uśmiech i troskę, która nas oplata.

Jak dziękować za to co Pani zrobiła.

Nie da się opisać, jaka w Pani siła.

Ile cierpliwości i ile pomocy.

Chcemy dziś dziękować od rana do nocy".

Czas na zmiany. Powitaliśmy nową Panią Dyrektor - Katarzynę Omachel, która rozpoczęła rok szkolny 2023/2024.

Życzymy wszystkim uczniom odkrywania mocnych stron, rozwijania zainteresowań, budowania pozytywnych relacji szkolnych oraz sukcesów.

Nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Nowej Pani Dyrektor energii, pomyślności i wytrwałości na nowej drodze zawodowej.

Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę - Panią Dyrektor - Danielę Kokoszkę. Były wzruszenia, wiele ciepłych słów, uśmiechów i życzeń.

Pani Dyrektor!

W ciągu kilkudziesięciu lat pracy zawodowej wychowała Pani wielu absolwentów, dla których z pewnością jest Pani autorytetem, a to stanowi sens pracy każdego pedagoga. Niech to poczucie spełnienia misji towarzyszy Pani w każdym momencie życia. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie, uśmiech, opiekę, wyrozumiałość oraz za serce oddane naszej szkole. Dziękując, życzymy Pani, aby wszystkie plany i marzenia, odkładane na później, spełniały się właśnie teraz. Życzymy też, by zawsze otaczała Panią życzliwość ludzi, ciepło, a w życiu osobistym gościło szczęście, a nade wszystko zdrowie.